умные дети, развивающие игрушки Ровно Буча Ворзель Ирпень, развивающая игрушка купитьДля раннього дитинства основними видами діяльності є предметна діяльність, розвиток якої пов’язаний з оволодінням виробленими людством способами користування предметами. Дитина вчиться від дорослих використовувати предмети, осягає значення речей. Для розвитку малюка особливе значення має гра – діяльність, спрямована на орієнтування предметній і соціальній дійсності. Елементи гри використовують вже немовлята, маніпулюючи предметами. На другому році життя гра стає більш спонтанною і змістовною. Вона є не просто маніпуляцією, а розгортається як дії з предметами, в яких дитина відтворює те, що роблять дорослі. Найпоширенішими у цьому віці видами ігор є гра - дослідження (ігрове дослідження особливостей предметів), гра - конструювання (самостійне зведення споруд), рольова гра(перебирання дитиною на себе ролі дорослого).

 

Ігрова діяльність дитини є основою формування майбутніх умінь і навичок, розумових дій. В процесі гри формується багато нових складних здібностей дитини. До двох років діти вже можуть бавитися в елементарні логічні і тематичні ігри.

З розвитком символічної гри (умовне позначення у грі предметів, подій, явищ) змінюється ставлення дитини до інших дітей, якщо вони на першому році життя майже не взаємодіють між собою, то на 18-20 місяці вони починають взаємодіяти між партнерами по грі.

Заняття з дитиною від 1 до 3-х років направлені на подальший розвиток психомоторної, сенсорної, мовленнєвої сфер, пам’яті та уваги. Важливе значення набуває грамотний підбір ігрового матеріалу, іграшок, предметів, займаючись якими дитина навчається розуміти їх властивості (величину, форму, колір) і поступово переходити від маніпулювання виконання різноманітних, ціле направлених дій. Виконуючи завдання на групування предметів по величині, формі, кольору, дитина одночасно тренує пам’ять, розвиває тонку моторику пальців рук, мислеве сприймання.

  • Вправи з пірамідкою. Покажіть дитині, як можна зняти кільця із стержня піраміди і знову надіти. Не слід спочатку вимагати від дитини точного відтворення нанизування, це відбудеться через певний час.
  • Вправи з предметами різної величини. Для цієї вправи необхідні матеріали у вигляді кружків, квадратиків, овалів ( по 5 шт. великого розміру і по 5 шт. малого розміру одного кольору). Спочатку слід показати кружечки і пояснити чим вони відрізняються і положити у велику і маленьку коробочки у відповідності до розміру. Так само роблять з іншими предметами, потім надати дитині таку можливість зробити самостійно.
  • Вправи з предметами різного кольору. Слід підібрати предмети різного кольору (наприклад, 5 квадратиків червоного кольору і 5 квадратиків зеленого кольору). Необхідно взяти квадратик, наприклад, зеленого кольору і попросити дати такий же самий.
  • Розказування віршиків, показування книжок і складання сюжетних розповідей сприяє розвитку уяві та запам’ятовуванні. 

 

Як вибрати іграшку для малюка? 

розвиток дитини методики розвитку интернет магазин умных игрушек Ровно Буча Ворзель Ирпень

 

Перший момент, на який варто звернути увагу – це вік дитини. На різних етапах розвитку дитина обирає ту чи іншу іграшку, якщо новонародженому купують брязкальця то це вже не доцільно у 1 рік.

Другий критерій – інтереси дитини. Одна дитина в захваті від машинки, а інша буде із задоволенням складати мозаїку.

Ще один важливий момент – якість іграшки, на це обов’язково слід звертати увагу, від цього залежить не лише «життя» іграшки, а й безпека дитини.

Для дитини існує великий вибір іграшок, ігр не лише в магазинах , а й інтернет - магазинах. Для того, щоб «очі не розбіглися» при виборі іграшки для малюка існує класифікація іграшок і її опис .

 

Для дитини від 1-го року до 2-х можна обирати ось такі іграшки

  • Машинки, самохвали, возики. Дитина в 1-1,5 річному віці починає ходити, а отже й активно освоювати простір, предмети оточуючого світу, і їй цікаво щось штовхати перед собою та загружати машинки, самохвали, намази.
  • Дощечки - вкладиші. Це відноситься до категорії розвиваючих іграшок, так як сприяє розвитку уяви, уваги, орієнтації в формі та розмірі предметів, для хлопчиків ,особливо важливо, - посидючість. Такі дощечки можуть бути як певні геометричні фігури, так і у вигляді фруктів, овочів і т.д.
  • Конструктори. Існує велике різномаїття конструкторів, які складаються або по шаблону, або в довільних варіаціях. Це допомагає розвинути логічність мислення, знання про частину та ціле, сприєя активній взаємодії між батьками та дітьми.
  • Пальчикові краски, фломастери, мозаїка. Такі предмети допомагають в розвитку уяви, творчих здібностей та естетичному смаку дитини.
  • Навчальні ігри а також улюблені пазли та доміно – сприяють розвиткові уяви, мисленню, пошуку зв’язків.
  • М’які іграшки. Приємні на дотик, дитина часто їх бере коли лягає спати чи для заспокоєння.

Для дитини в цьому віці можна запропонувати складання конструктор чи мозаїки, розкладання предметів в спеціальних дощечках - це сприяє розвиткові дрібної моторики та уявленню про властивості предметів.

Також дитині необхідне спілкування, а в даному віці через взаємодію з предметами вона дізнається про оточуючий світ.

Тому найкорисніші заняття - це заняття на свіжому повітрі. Саме там дитина дізнається максимальну кількість інформації про природу, пори року та погоду. Також вважається, що мова дитини максимально ефективно розвивається через спів пісень, читання поем і рухливі ігри.

розвиток дитини методики розвитку интернет магазин умных игрушек Ровно Буча Ворзель Ирпень

А якщо погодана вулиці не сприятлива, то актуальним для дитини є вивчення властивостей явищ та предметів оточуючого світу за методикою Глена Домана. Методика Домана представляє собою набір карток Домана із певними зображеннями на різноманітні тематики, на які дитина дивиться, перебирає і запам’ятовує.

Деякі батьки вважають що у віці 1-2 років ще рано навчати малюка, але навпаки, в процесі ігрової діяльності дитина швидше запам’ятовує, тому що процес йде невимушено і цікаво. В ході гри відбувається розвиток дитини, тому і існують розвиваючі іграшки, які допомагають батькам в навчанні дитини.

Бажаємо вам розумних та щасливих малюків!

перейти до каталогу розвиваючих іграшок