На дворі чудова погода і батьки замислюються, щоб купити своїй дитині дитячий самокат. Але так, як моделей самокатів досить багато, необхідно спиратися на якісь критерії вибору.
 
Перш за все, дитячі скутера (так ще називають самокати) поділяються на скутера для дівчаток, хлопчиків і унісекс (тобто підходящі і для тих і для інших). Вони відрізняються не конструктивно, а тільки в плані дизайну: для дівчаток самокати роблять зазвичай рожеві і з принтами принцес (наприклад. Самокат принцеси). Для хлопчиків колір самоката синій або чорний, з принтами людини-павука або тачки. Унісекс - це, наприклад, дитячий самокат Вінні Пух. Такі самокати дуже добре підійдуть для сім'ї, у якої двоє дітей з невеликою різницею у віці: хлопчик і дівчинка.
 
По-друге, дитячі самокати діляться за віком дітей:
 
  • самокати для діток від 2 років до 5 років (максимальне навантаження до 20 кг, кермо розташоване низько)
  • самокати для діток від 5 до 7 років (максимальне навантаження до 50 кг, кермо розташоване високо).
Крім того, самокати можуть бути зроблені як з пластмаси (застосовуються в основному для молодшого віку), так з алюмінію. Деякі самокати для дітей робляться з кошиками на кермі (для перевезення дрібних іграшок). Є складні і не складні самокати.
 
Купуючи дитячий самокат, всім батькам не варто забувати про безпеку вашої дитини: необхідно купити дитячий Шлек, наколінники і налокітники.